ADISSAD
İletişim Bağlantılar Haberler Dökümanlar Hukuk Servisi Üyelik Hakkımızda Ana Sayfa
Site Üye Girişi
Kullanıcı adı
Şifre
Yeni Üyelik | Şifremi Unuttum
Ağız ve Diş sağlığı Merkezleri, Poliklinikler ve Muayenehaneler artık tek çatı altında daha güçlü…
Haberler - Diş hekimliğini geliştirmeyi hedefleyen yapay zeka girişimi VideaHealth, 5,4 milyon dolar yatırım aldı
Diş hekimliğini geliştirmeyi hedefleyen yapay zeka girişimi VideaHealth, 5,4 milyon dolar yatırım aldı
2018 yılında, Boston'da hayata geçirilen ve diş hekimliğine odaklanan girişim VideaHealth, Zetta Venture Partners'ın liderliği üstlendiği tohum yatırım turunda 5,4 milyon dolar yatırım aldı.

2018 yılında, Boston'da hayata geçirilen ve diş hekimliğine odaklanan girişim VideaHealth, Zetta Venture Partners'ın liderliği üstlendiği tohum yatırım turunda 5,4 milyon dolar yatırım aldı.

Girişimin kurucusu ve CEO'su Florian Hillen, üç yıl önce diş hekimliği ile ilgili sorunları araştırmaya başladı. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve Harvard eğitimli araştırmacısı olan Hillen, yıllardır makine öğrenimi ve görüntü tanıma konusunda araştırmalar yapıyordu ve bu araştırmaları teknolojiye ihtiyaç duyan bir alanda uygulamak istedi. Dişçilik, Hillen'ın olası bir girişim ​​hedefi olmamakla birlikte, yapılan araştırmalar bu alanda bir girişime ihtiyaç duyulduğunu kanıtladı. Hillen, herkesi diş hekimine gittiğini ve röntgenlerin ana tanı aracı olduğunu söylüyor. Ancak diş hekimliğinde standart bir kalite eksikliğinin bulunduğunu ve üç farklı dişçiye giderseniz, üç farklı fikir edineceğinizi söylüyor.

Hillen, VideaHealth ile şirketin geliştirdiği makine öğrenme teknolojilerinin diş hekimliği uygulamalarında standart bir bakım sunabileceğini söylüyor. Bu da özellikle ABD’nin birçok bölgesinde diş hekimlerinin büyük hizmet sağlayıcılar hizmet vermesi anlamına geliyor. Hillen, daha fazla hasta görme ve zamandan kazanmanın, hem uygulayıcılar hem de hastalar için daha iyi bir sonuç sunduğunu da söylüyor.

Şirketin halihazırda, 950'den fazla klinikle çalışan Heartland Dental gibi kuruluşlarla kurduğu ortaklıklar aracılığıyla ABD genelinde diş klinikleriyle iş birlikleri bulunuyor. VideaHealht'in şu anda yedi çalışanı var ve şirket, aldığı yatırımı daha fazla araştırma ve geliştirme için kullanacağını belirtiyor.

Eklenme tarihi: 18.10.2019
Kaynak: https://webrazzi.com/2019/09/26/dis-hekimligi-girisim-videahealth-yatirim/

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız
Güncel Haberler
Copyright 2009 - 2012 © ADİSSAD Tüm Hakları Saklıdır. web yapım: tabi media