ADISSAD
İletişim Bağlantılar Haberler Dökümanlar Hukuk Servisi Üyelik Hakkımızda Ana Sayfa
Site Üye Girişi
Kullanıcı adı
Şifre
Yeni Üyelik | Şifremi Unuttum
Ağız ve Diş sağlığı Merkezleri, Poliklinikler ve Muayenehaneler artık tek çatı altında daha güçlü…
Haberler - Dişhekimleri: TDB istifa
Dişhekimleri: TDB istifa

SGK’nın serbest dişhekimlerinden hizmet almayacağının açıklanması üzerine mesleki bir forumda harekete geçen dişhekimleri, TDB yönetiminin istifa etmesini istiyor

HABER MERKEZİ/MEDİMAGAZİN

Dişhekimlerinin kullandığı bir forumda (www.e-dishekimi.com) Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) istifaya davet edildi. Çalışma Bakanının serbest dişhekimlerinden hizmet alınamayacağını açıklamasının ardından tepkilerini dile getiren dişhekimleri, TDB yönetiminin istifa etmesini istiyor.
Hazırlanan dilekçe metninde Birliğin, SGK ile görüşmelerinden netice alamadığı ve üyelerini yeteri kadar bilgilendirmediği vurgulandı.

“Yönetim zaafiyeti var”

Dilekçede, 330 gün önceden serbest dişhekimlerinden hizmet alımı süreci için gün sayıldığı ve bunun Birliğin web sayfasında anımsatıldığı anlatıldı. Metinde şu ibarelere yer verildi:
“Gün sayımı ucu açık şekilde değil, örneğin 60 gün gibi bir süre belirlenip, geriye doğru yapılmalıydı. Süre bitiminde ise bir anlaşma umudu görülmüyorsa üyeler bilgilendirilip masadan kalkılmalıydı. Biz de önümüzü görüp, tedavi için hizmet alımını bekleyen hastalarımızı kaybetmemiş olurduk. Hem hastalar hem de bizler yanıltıldık. Büyük bir yönetim zaafiyeti olduğu kanaatindeyim. Gelişmeleri sürekli olarak basından öğrenmekteyiz. Üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeyen ve duyarsız kalan Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanının, başarısızlığın sorumluluğunu üstlenip istifasını talep ediyorum.”

Bu arada muayenehanelerden hizmet alımının gündemden düşmesine yönelik TDB Yönetimi yarın genel merkezde basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıda bir eylem takviminin de açıklanması bekleniyor.


Eklenme tarihi: 14.9.2009
Kaynak: MEDİMAGAZİN

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız
Güncel Haberler
Copyright 2009 - 2012 © ADİSSAD Tüm Hakları Saklıdır. web yapım: tabi media