Maske ve Dezenfektan Temini Hakkında Önemli Duyuru

31-03-2020

Maske, Tulum, Gözlük ve Dezenfektan Temini Hakkında Önemli Duyuru

Değerli Diş Hekimleri,

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Sağlık Tesisleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya istinaden ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan kurumlarımızda; Covid-19’a karşı çalışanlarımızı ve hastalarımızı korumaya yönelik görüşmeler USHAŞ ile yapılmıştır.

Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD) maske, tulum, gözlük dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ ile anlaşmıştır. Özel ağız ve diş sağlığı tesisleri önümüzdeki 5 gün için ihtiyaç duyacağı bu malzemelerin talebini aşağıdaki link aracılığı ile Sağlık Bakanlığı’na iletebileceklerdir. Talep edilen malzemeler USHAŞ tarafından faturalandırılıp PTT kargo ile adresinize gönderilecektir. Ödemelerin yine USHAŞ’a yapılması gerekmektedir.

Taleplerin aşağıda linki bulunan sistem aracılığıyla gönderilmesi gerekmektedir.Form Linki

Malzemeler Sağlık Bakanlığı adına USHAŞ tarafından temin edilmekte ve sağlık sunucularına da alış fiyatı üzerinden faturalandırılmaktadır. Gelen toplam talep ve sahip olunan malzeme göz önünde bulundurularak, talep edilen ürün miktarları kısmi olarak gönderilebilinir. O yüzden herkesin ihtiyacı kadarını bildirmesini önemle rica ediyoruz.

 

Cerrahi maske: 0,8 TL + KDV

N95 maske (ffp2 – ffp3): 9.5 TL + KDV

Koruyucu Tulum: 24 TL + KDV

Dezenfektan: 19 TL + KDV (litre)

Gözlük: 17 TL + KDV

 

Değerli diş hekimlerine önemle arz ederiz.

 

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim kanallarından yetkililere ulaşabilirsiniz.

İrfan Atilla Özer

Senior Business Specialist

USHAŞ

0312 585 1222

irfanatilla.ozer@saglik.gov.tr