ADISSAD
İletişim Bağlantılar Haberler Dökümanlar Hukuk Servisi Üyelik Hakkımızda Ana Sayfa
Site Üye Girişi
Kullanıcı adı
Şifre
Yeni Üyelik | Şifremi Unuttum
Ağız ve Diş sağlığı Merkezleri, Poliklinikler ve Muayenehaneler artık tek çatı altında daha güçlü…
Sıkça Sorulan Sorular
Diş merkezleri ve diş hekimlerinin karşılaşmış oldukları mevzuat ve uygulamasıyla ilgili sıkça sorulan soruları aşağıda sizler için derledik.

Sorularınıza cevap bulabilmek için uzmanımıza sorun bölümümüzden yardım alabilirsiniz.
Sorularınız
kamuda adsm çalışan bir dişhekimiyim. kurumumuzda dişlerini yaptıran bir hasta hem dişlerinden memnun olmadığını hemde sağlam dişlerinin çekilerek hareketli proteze mahkum olduğunu içeren uzunca bir dilekçe ile başhekimliğe başvurarak bir dişhekimi arkadaşımızdan şikayetçi olmuştur. Yapılan diş yüzünden psikolojik sorunlar yaşadığını, dişlerini yaptırırkende birden fazla dişhekiminin de görüşünü aldığını beyan etmiş ve sağlam dişlerinin çekildiğine kanaat getirmiştir. Başhekimlikte bu arkadaşların savunmasını istemiştir. buradaki hukuki süreç nasıl işleyecektir. mağdur durumdaki arkadaşlar haklarını nasıl savunacaktır. hasta hakları herkesçe bilinmekte isede biz hekimler haklarımızdan bi haberiz. yoksa bizlerin hakları yokmudur. teşekkür eder başarı ve esenlikler dilerim
Cevap mail olarak gönderilmiştir.

1) Ağız kokusu tedavi merkezi” açmak veya 2) muayenehaneme “ağız kokusu tedavi kliniği” ismini vermek veya 3) üzerinde ağız kokusu yapıldığını anlatan her hangi bir tabela/etiket kullanmak istiyorum Bunu yasal olarak hangi statüde kurmam gerekir?
Cevap mail olarak gönderilmiştir.

Öncelikle dernek kurucu ve çalışanlarına böyle bir oluşuma sebep oldukları için teşekkür ederim.Ben bir diş polikliniği işletmekteyim,kliniğimizi açalı yaklaşık altı ay oldu ve herhangi bir tanıtım veya reklam yapmadım,en azından kliniğin açıldığını gecede hizmet verdiğini insanlara nasıl duyurabilirim,eğer her koşuldada ceza var ise bu ceza nekadardır,tekrarı halinde ne olur. Teşekkürler.
Cevap mail olarak gönderilmiştir.

Copyright 2009 - 2012 © ADİSSAD Tüm Hakları Saklıdır. web yapım: tabi media