Diş Hekimleri İsyanda!

10-09-2019

Diş Hekimleri İsyanda!

Serbest Diş Hekimlerinin kullandığı bir forumda TDB istifaya çağırılmaktadır.
Ayrıca aşağıdaki metin, forma dilekçe örneği olarak konulmuştur.
Tüm Diş Hekimlerinin bilgisine sunuyoruz.


Haberin forumdaki halini görmek için lütfen tıklayınız.

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİNE 
ANKARA 

Serbest dişhekimlerini felakete götüren ucu açık, hizmet alımı süreci başlayalı 330 gün ( sitenizdeki sayaçtan ) olmuştur.Bu süre zarfında birlik temsilcilerimiz SGK ile netice alınamayan birçok görüşme yapmış , üyelerini ise yeteri kadar bilgilendirmemiştir. 

Sürekli olarak verilen tarihlerle hastalarımız, tedavilerini ertelediğinden telafisi güç zararlar ile karşı karşıya kaldık. Süreç sonunda ise açıklama, yirmibin dişhekiminin temsilcisi TDB’ye değil, bir TV muhabire yapılmıştır. 

Bu durum TDB’ nin ciddiye alınmadığının göstergesidir. Birliğimiz ise hala hizmet alımı umuduyla internet sitesinde gün saymaya devam etmektedir. Gün sayımı ucu açık şekilde değil , örneğin 60 gün gibi bir süre belirlenip, geriye doğru yapılmalıydı. 

Süre bitiminde ise bir anlaşma umudu görülmüyorsa üyeler bilgilendirilip masadan kalkılmalıydı. Biz de önümüzü görüp , tedavi için hizmet alımını bekleyen hastalarımızı kaybetmemiş olurduk. Hem hastalar hem de bizler yanıltıldık. Büyük bir yönetim zaafiyeti olduğu kanaatindeyim. Gelişmeleri sürekli olarak basından öğrenmekteyiz.

Üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeyen ve duyarsız kalan Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı’nın, başarısızlığın sorumluluğunu üstlenip istifasını talep ediyorum.

Gereğini arz ederim . 
Saygılarımla 


Ad Soyad

Diploma No

Adres :

Not: Forumda dilekçe gönderiminin nasıl yapılması gerektiği de anlatılmakta:

"Lütfen dilekçeyi doldurup imzaladıktan sonra TDB'nin 0312 430 29 59 nolu faksına gönderiniz, mail atmayınız"