Aşı Dağıtımı Hakkında Gelişme

08-01-2021

Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selvi’nin İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ile yaptığı görüşmede aşının dental sektöre ulaşması konusunda bir gecikme yaşanmayacağı bilgisi alındı.

 

Kurumlara İl Sağlık Müdürlüğünden aşıya erişim konusunda bilgilendirici e-postalar gönderildi.  E-73065737 -434.99 sayılı Özel Sağlık Personeli Aşı Programı konulu tebligatta aşı lojistiği için izlenecek yol tarif edildi.

 

Öncelikli olarak sektörde görev alan çalışma arkadaşlarımızın sağlık çalışanı kaydını sorgulanması için  https://ekip.saglik.gov.tr/ sayfasını ziyaret etmesi gerekmektedir. Buradan kimlik bilgilerini kullanarak sorgulama gerçekleşebilir, sistem üzerinde çalışma yeri kaydı bulunması gerekmektedir. Eğer yapılan sorgu neticesinde çalışma yeri kaydı bulunmuyorsa güncelleme yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yine aynı site üzerinde bulunan Ağız ve diş sağlığı kurumu yetkilisi E-Devlet Şifresi ile Veri Girişi ekranı kullanılarak sisteme erişip, kaydı bulunmayan çalışanları sisteme kayıt edebilir. Aşı dağıtımının EKİP-PBY sistemine girilen veriler baz alınarak gerçekleşeceği unutulmamalıdır.

 

Detaylı bilgi edinmek için bağlı bulunulan İlçe Sağlık Müdürlükleri ile irtibata geçmek tavsiye edilmektedir.