Bizden Haberler

Ağız, Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği

22-11-2022

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, kişilerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesi konusunda aktif rol alan ve özverili çalışmalar yürüten değerli diş hekimlerinin Diş Hekimleri Gününü kutladığını vurgulayan ADİSSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet SELVİ, güzel dileklerde bulundu.

Detay
07-10-2022

Ağız ve Diş Sağlığı Yönetmeliği Değişti

Yönetmelik ile ilgili Değişiklikleri ADİSSAD Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Recep Eşkar Yorumladı...

Detay
06-12-2021

Sağlık Turizminde Birleşik Krallık Fırsatı

Türkiye ve Birleşik Krallık ortaklığında Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin (USHAŞ) organizasyonu ile “Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu” İstanbul’da başarılı bir şekilde gerçekleşti.


Detay
22-11-2021

22 Kasım Diş Hekimleri Gününüz Kutlu Olsun

Büyük fedakarlıklarla ağız ve diş sağlığı bilincini oluşturmak ve iyileştirmek için çalışan gülüşlerimizin mimarları siz değerli diş hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü kutluyor, meslek hayatınızda nice gülüşlere imza atmanızı diliyoruz.

Detay
05-11-2021

İngiltere İle Sağlık Turizmi Fırsatı

Türkiye ve İngiltere'nin sağlık alanında kamu ve özel sektörden üst düzey temsilcilerini İstanbul'da buluşturmayı amaçlayan, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Selvi'ninde konuşmacı olarak katılacağı Sağlık İş Forumu'na  ADİSSAD derneği olarak davetliyiz.

Detay
29-10-2021

T.C Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca Ziyareti

Adissad Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet SELVİ ve Yönetim Kurulu üyesi Sayın Volkan ARIKOĞLU T.C Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA’yı makamında ziyaret etti.

Detay
08-01-2021

USHAŞ ile İşbirliği Değerlendirmesi

Dental sektörün sağlık turizmi alanında etkin rol alması için değerlendirmelerde bulunmak üzere Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu bir araya geldi.

Detay
08-01-2021

Aşı Dağıtımı Hakkında Gelişme

Kovid-19 virüsüne yönelik ülkemize ulaşan aşıların öncelikli olarak sağlık çalışanlarına uygulanacağı bilinmekteydi. Ağız ve diş sağlığı kuruluşlarının da bu aşıdan öncelikli olarak faydalanma durumu merak konusu oldu. 

Detay
22-11-2020

22 KASIM DİŞHEKİMLİĞİ GÜNÜ

Pandemi döneminin ağır şartlarında dahi büyük bir fedakarlık ile ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan ve insanların gülüşüne katkı sağlayan bu mesleğin mensubu olmaktan mutluluk duymak ile birlikte yıllardır bu amaçla çalışmış ve çalışacak olan tüm meslektaşlarımızın Dünya diş hekimleri gününü kutlarız.


Detay
27-10-2020

Dental Sektöre Sağlık Turizminde Devlet Desteği

Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ), Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) ve Ağız, Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği(ADİSSAD) işbirliğinde sağlık turizmine yönelik olmak üzere “Dental Sektörde Akreditasyon” süreci başlatılmıştır.

Detay
14-10-2020

Dental Sağlık Turizminde Yeni Dönem!

Devletin sağlık turizmine verdiği önem ile 2019 yılında kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi (USHAŞ) ile ADİSSAD üyeleri ve sektörün önemli temsilcileri bir araya geldi.

Detay
26-06-2020

Ağız ve Diş Sağlığı Daire Başkanlığı Kuruldu

ADİSSAD olarak, Ağız ve Diş Sağlığı Sektörü'nün Genel Müdürlük seviyesinde temsil edilebilmesi için yaptığımız taleplerin; en azından Daire Başkanlığı kurulması ile karşılık bulması bizleri sevindirdi.

Detay
27-05-2020

Sağlık Turizmi Talebimiz Olumlu Karşılandı

Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Veren Kurumlar da Sağlık Turizmine Dahil Edildi

Detay
21-05-2020

Sağlık Turizmi Talebimiz

Covid-19 Pandemisi Süresince Uluslararası Sağlık Turizmi Kapsamında Ülkemize Gelecek Hasta ve Hasta Yakınları Hakkındaki Tedbirler ve Dental Sektör

Detay
21-05-2020

Karantina Uygulaması Hakkında Önerilerimiz

Covid-19 Pozitif Hasta Bakan Diş Hekimlerine Karantina Uygulaması

Detay
20-04-2020

Maske ve Dezenfektan Siparişleri Hakkında Duyuru

Değerli Diş Hekimleri,

USHAŞ'tan verilen siparişlerin akıbeti ya da eksik gelen ürünlerin durumu ve konu ile ilgili yaşanan sıkıntıların takibini yapmak için aşağıdaki iletişim bilgileri olan yetkili kişiler ile irtibata geçebilirsiniz.

Detay
31-03-2020

Maske ve Dezenfektan Temini Hakkında Önemli Duyuru

Değerli Dişhekimleri,

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Sağlık Tesisleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya istinaden ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan kurumlarımızda; Covid-19’a karşı çalışanlarımızı ve hastalarımızı korumaya yönelik görüşmeler USHAŞ ile yapılmıştır.

Detay
19-03-2020

Cumhurbaşkanımızdan Taleplerimiz

Cumhurbaşkanımızdan Taleplerimiz

Detay
23-01-2019

ADİSSAD Yönetim Kurulu Sağlık Bakanlığı Ziyareti

ADİSSAD Yönetim Kurulu Ankara Ziyareti

Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin ile ADİSSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selvi, Hekimi Recep Eşkar, Şükrü Gülle, Ömer Faruk Şarkbay, Mustafa Ak, Yalçın Genç; Ağız ve Diş Sağlığı kaynaklı konularla ve sorunlarla ilgili verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

Detay
31-05-2018

Reklam Yasakları Hakkında Bakanlık Görüşme

ADİSSAD Ağız, Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği tarafından Ankara'da yönetmelik ve tanıtım konuları ile ilgili Sağlık Bakanlığında Bakan yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Alper Cihan , Daire Başkanları Hatice Kınık ve Kemal Serdaroğlu ile Mevcut Ağız ve Diş Sağlığı Yönetmeliği ile ilgili düzenlenmesi gereken konular iletilmiştir.

Detay
18-01-2018

Reklam Teşvikleri Uygulaması Çalışmaları

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan bildiride ülkemiz televizyon kanallarının Avrupa'da faaliyet gösteren uzantılarında yabancı dilde yapılan reklamlara verilen teşviklerin kaldırıldığı söylenmektedir. Dernek yönetimimiz tarafından değerlendirilen bu bildiri ile söz konusu kısıtlamanın sağlık turizmine negatif etkisi olacağı sonucuna varıldı. 

Detay
26-10-2017

İstanbul Sağlık Hizmetleri Raporu Çalıştayı

İstanbul Sağlık-Der İl başkanlığı tarafından düzenlenen çalıştaya başta İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu olmak üzere Sağlık-Der İstanbul Şube Başkanı Musa Akan, ADİSSAD Yönetim Kurulu ve 1000'e yakın akademisyen ile sektör temsilcileri katılım sağladı. 
Detay
12-01-2017

ADİSSAD ve İDEALİST İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Adişsad ve İdealist dişhekimleri olarak Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ziyaret edildi.

Detay
08-10-2016

Adissad Durum Değerlendirmesi Toplantısı

Adissad Ağız,Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği “Sektördeki gelişmeler ve durum değerlendirmesi” toplantısını dün gerçekleştirdi.

Detay
30-01-2016

DİŞ HEKİMLERİNE BİR DARBE DE TDB’DEN..!

TDB, Diş hekimlerine verilen ceza ve aidatların tahsili için mahkeme sonucunu beklemeden haciz kararı aldı.
Detay
13-01-2016

ADSM yönetmeliğinde ki yaptırımların uygulanması

ADSM yönetmeliğinde ki yaptırımların uygulanması 01.06.2016 tarihine ertelenmiştir

Detay
05-02-2015

ADİSSAD Ankara SGK Toplantısı Gerçekleşti

SGK Politika ve Proje Daire Başkanı Sayın Dr. Mümine Nurdan Doğukan moderatörlüğünde “Ağız ve Diş Sağlığına Yönelik Politikaların Belirlenmesi“ gündemi ile Ankara SGK Başkanlığında, ADİSSAD yetkililerinin de katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.
Ayrıca TDB, Sağlık Bakanlığı ve çeşitli Üniversitelerimizin Diş Hekimliği Fakültesi Dekanları da toplantıya katılım sağladılar.

Detay
23-01-2015

SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü'nden

SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü'nden ADİSSAD'a Davet

Detay
19-11-2014

ADİSSAD'A SAĞLIK BAKANLIĞINDAN DAVET

ADİŞSAD'A SAĞLIK BAKANLIĞINDAN DAVET

Detay
06-06-2013

ADİSSAD'ın SAĞLIK BAKANLIĞI ZİYARETİ

Ağız ve Diş Sağlığı Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Birol Altundaş, Ö.Faruk Şarkbay, Emin Şimşek Sektörümüzün Sorunları hakkında görüş bildirmek üzere Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhammed Mısır ile bir görüşme yapmıştır. 
Detay
05-12-2012

Adissad İcra Kurulu Toplandı

Adissad İcra Kurulu Toplandı

Detay
09-10-2012

Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyeleri Toplandı

Adissad Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyeleri Toplandı

Detay
12-06-2012

ADİŞSAD KAPATMALARI ENGELLİYOR

ADİSSAD girişimleriyle 15 GÜNLÜK KAPATMALAR KALDIRILIYOR

Adişsad Yönetim Kurulu Sağlık Bakanlığında bir dizi görüşmeler yapmıştır. Ağız ve Diş Sağlığı Kuruluşlarının yönetmelikle ilgili sıkıntıları Müsteşarlık ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüşülmüştür. Acil olan tanıtımla ilgili 15 günlük kapatma cezalarının, diğer Özel Hastaneler Yönetmeliği ile Ayaktan Teşhis ve Tedavi Yönetmeliğinde bulunan Tanıtım maddesi ile uyumlu hale getirileceği, ilgili yönetmeliğin imza aşamasında olduğu bilgisi alınmıştır. 

Detay
06-06-2012

Ağız ve Diş Sağlığı Kuruluşları Toplantısı

Son günlerde web siteleri gerekçe gösterilerek, klinik ve merkezlerimiz kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya gelmiş, yüklü para cezaları kesilmiş, Henüz ceza gelmemiş olan üyelerimizin de maalesef bir kısmı için cezaların devamının geleceğini öğrenmiş bulunmaktayız.
Detay
29-05-2012

SAĞLIK TURİZMİNDE ÜLKEMİZE YAPILAN İHANET

SAĞLIK TURİZMİNDE ÜLKEMİZE ve 2023 HEDEFİNE YAPILAN İHANET

Son günlerde çağdaş olmayan mevcut yasa ve yönetmelikler gerekçe gösterilerek Ağız ve Diş Sağlığı konusunda faaliyet gösteren üyelerimizin kendi internet sitelerinden yurt dışı hastalara yönelik yaptığı tanıtım- reklam faaliyetleri ile ilgili verilen cezalar nedeniyle sağlık kuruluşları kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır.

Detay
05-11-2009

ADİSSAD SEKTÖRDEKİ GELİŞMELER TOPLANTISI

DİŞ HEKİMLİĞİ SEKTÖRÜ ve SGK ANLAŞMASI ADİŞSAD tarafından düzenlenen TOPLANTIDA DEĞERLENDİRİLDİ.

Detay
11-09-2009

SGK ve TDB BİRLİĞİ İLE ÖZEL SEKTÖRE VERİLEN ZARAR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na bağlı çalışanların, özel çalışan diş hekimlerine ücretsiz tedavi olabileceği ve bu yöndeki çalışmaların sonuna gelindiği bir sırada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in özel bir televizyon kanalına yaptığı açıklama ile hem hastalar hem diş hekimleri şok oldu.

Detay
30-07-2009

DİŞ HEKİMLERİ TDB KONGRESİ

DİŞ HEKİMLERİ TDB KONGRESİ FUAR TOPLANTISINDA SGK ANLAŞMASI VE MEVCUT DURUMU TARTIŞTI

Farklı vilayetlerden katılan diş hekimleri ile toplantıya katılım yüksekti

Detay
20-04-2009

ADİŞSAD Eğitim Semineri

20 Nisan 2009 Tarihinde Prof. Dr. Cemil YEŞİLSOY'un Gerçekleştireceği Eğitim Seminerine Tüm Diş Hekimleri Davetlidir. 

Detay
21-03-2009

ÖZEL SEKTÖR DAYANIŞMASI

Diş Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri, Poliklinikleri, Muayenehaneler Tek Çatı Altında…

Detay
20-03-2009

İTO Özel Sağlık Kuruluşları Meslek Komitesi


Detay
18-03-2009

SGK diş tedavisinde özele açılıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), diş tedavisinde serbest diş hekimleri ve özel sağlık kuru...

Detay
26-02-2009

18 Şubat Ankara Ziyaretinden Notlar

İlk olarak Sayın Sağlık Bakanımızın Yönlendirmesi ile Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı... Detay
23-02-2009

Sitemiz Yayında!

Ağız ve Diş Sağlığı Kuruluşları Derneği ADİŞSAD, Ağız ve Diş Sağlığı kuruşlarına, Polikliniklere, Muayenehanelere kısacası... Detay
01-08-2006

TIBBÎ KÖTÜ UYG. İLİŞKİN ZORUNLU MALİ SOR. SİGORTA

TIBBÎ KÖTÜ UYGULAMAYA İLİŞKİN ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI

Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları ile Tarife ve Talimatında Yapılan Değişiklikler; ?30 Temmuz 2011? tarihinden geçerli olmak üzere, Resmi Gazete?de yayımlandı.(Resmi Gazete: 19 Temmuz 2011 SALI-Sayı: 27999)

Detay