DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

22-11-2022

Özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmanın, toplumsal bilincin oluşması ve geliştirilmesini sağlamanın önemini belirten ADİSSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet SELVİ, diş hekimlerimize büyük görevler düştüğünün de altını çizdi.

Diş hekimliği mesleğinin “dişçilik” olarak icra edildiği Osmanlı İmparatorluğu dönemine de vurgu yapan Ahmet SELVİ, “İlk fakültenin kurulması ile başlayan süreç ve sonrasına uzanan bu tarihi yolculukta, bilim, teknik ve el becerisi sanatları ile yoğurulmuş bir meslekten bahsediyoruz. Bu mesleğin gerektirdiği eğitim ve uygulamalarına ait mesleki anılar ve resmi belgelerden bugünkü modern “diş hekimliği” unvanının elde edilebilmesinin çok da kolay olmadığı anlaşılmakta.” dedi. 

Bu vesileyle bir kez daha sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerinin gününü kutlayan ADİSSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet SELVİ, “Sadece bugün değil, her gün bizim için değerlisiniz” diyerek tüm diş hekimlerini tebrik etti.