İstanbul Her İki Yakasıyla Afetlere Hazır Olacak

18-04-2020

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı yerleşkesinde yapımı devam eden pandemi hastaneleri ile Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından Bakan Koca, Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı yerleşkesine yapılan hastanelere ilişkin açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Koca, Sancaktepe’de inşa edilen hastaneye ilişkin, “Sancaktepe’deyiz. Salgın, deprem ve afet hastanemiz hızla inşa ediliyor. 432’si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yataktan oluşan çok amaçlı hastanemiz her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite hizmet verecek. Türkiye, sağlık sistemiyle dünyada fark yaratmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Atatürk Havalimanı yerleşkesinde yapımı süren hastaneye ilişkin de “İstanbul’u her iki yakasıyla afetlere hazır hale getireceğiz. Yeşilköy’de inşa ettiğimiz çok amaçlı hastane; salgın, deprem ve her türlü afette güçlü bir sağlık altyapısı oluşturacak. Her odası yoğun bakıma dönüştürülebilen hastanemiz toplamda 1008 yataklı” bilgilerini paylaştı.

Bakan Fahrettin Koca, Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı yerleşkesinde yapımına başlanan hastanelerin inşaat alanlarını gezdikten sonra ilk etabının açılmasına kısa bir süre kalan Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesini ziyaret etti.

Bakan Koca, inceleme sırasında yetkililerden hastanenin proje çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Kaynak: https://www.saglik.gov.tr/TR,65086/istanbulu-her-iki-yakasiyla-afetlere-hazir-hale-getirecegiz.html