22 KASIM DİŞHEKİMLİĞİ GÜNÜ

22-11-2020

Değerli Meslektaşlarımız, 


Dünya çapında halk sağlığı krizine yol açan Covid-19 süresince görevimizi layığı ile yerine getirmek için hep birlikte üstün bir çaba sarf etmekteyiz.


En riskli meslek grubuna dahil olmamıza rağmen gerekli önlemleri alarak; hastalarımızı, ekibimizi ve kendimizi korumaya özen göstermekteyiz.  Bireylerin ağız ve diş sağlığının iyileştirilmesi ile tedavilerinin gerçekleştirilmesi konusunda özverili bir şekilde çalışmalarımız sürmekte, bununla birlikte bazı meslektaşlarımız filyasyon görevi üstlenerek virüs ile mücadele kapsamında ön saflarda yer almaktadır.


Mesleğimiz, tarih boyunca el becerisi ve yaratıcılık ile gelişmiş; bilim ve teknik ile yoğurularak toplumun gülüşüne katkı sağlamaya ve genel sağlık refahını yükseltmeye hizmet etmektedir.


Pandemi döneminin ağır şartlarında dahi büyük bir fedakarlık ile ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan ve insanların gülüşüne katkı sağlayan bu mesleğin mensubu olmaktan mutluluk duymak ile birlikte yıllardır bu amaçla çalışmış ve çalışacak olan tüm meslektaşlarımızın Dünya diş hekimleri gününü kutlarız.


ADİSSAD Yönetim Kurulu