Reklam Yasakları Hakkında Bakanlık Görüşme

31-05-2018

Reklam Yasakları Hakkında Bakanlık Görüşme


ADİSSAD Ağız, Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği olarak Ankara da yönetmelik ve tanıtım konuları ile ilgili Sağlık Bakanlığında Bakan yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Alper Cihan , Daire Başkanları Hatice Kınık ve Kemal Serdaroğlu ile Mevcut Ağız ve Diş Sağlığı Yönetmeliği ile ilgili düzenlenmesi gereken konular iletilmiş, son günlerde ağız ve diş sağlığı kuruluşlarına gelen reklam tanıtım cezaları ile ilgili görüş alış verişinde bulunulmuştur. 

Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Reklam Kurulu Genel Sekreteri Avni Dilber ile de Diş Sağlığı sektöründe yaşanan reklam kurulu cezaları konuları görüşülerek yapılması gerekenler , yaşanan sıkıntılarla ilgili taleplerimiz iletilmiştir. 

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dt. Recep Eşkar, Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan İlhami Motur ile birlikte sektör temsilcilerinden Dinamik Diş Hekimleri Derneği Başkanı Dt. Güngör Doğaner , İdealist Diş Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Ayhan Can , İD4 Diş Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dt.İbrahim Gülle katılım sağlamıştır. 

Değerli Bakanımıza ve Bürokratlarımıza göstermiş oldukları ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.