İngiltere İle Sağlık Turizmi Fırsatı

05-11-2021

Türkiye - Birleşik Krallık Sağlık İş Formu'na davetliyiz!

Türkiye ve İngiltere'nin sağlık alanında kamu ve özel sektörden üst düzey temsilcilerini İstanbul'da buluşturmayı amaçlayan, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Selvi'ninde konuşmacı olarak katılacağı Sağlık İş Forumu'na  ADİSSAD derneği olarak davetliyiz.

Bilindiği üzere, Brexit sonrasında Birleşik Krallık ve ülkemiz arasında önemli ticaret ve yatırım fırsatları doğmuştur. Bu fırsatların değerlendirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında, Brexit'in ardından Birleşik Krallık'ın ülkeler arası ilk sağlık iş birliği toplantısı olarak Türkiye-Birleşik Krallık Sağlığ İş Forumu , Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın himayelerinde USHAŞ'ın organizasyonu ile 02 Aralık 2021 tarihinde İstanbul'da Conrad Bosphorus Hotel'de gerçekleştirilecektir.

Başta Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca olmak üzere, Sağlık Bakanlığı'ndan üst düzey yetkililerin katılacağı forumda  Birleşik Krallık'tan 70  kadar kamu, sigorta, özel sağlık sektörü yetkilisi yer alacaktır. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Selvi'de panelist  olarak forum'a katılacaktır.İki ülke arasında sağlık alanındaki iş birliği ve yatırım fırsatlarının da konuşulacağı forum'da, uluslararası sağlık konferansları ve B2B görüşmeleri de düzenlenecektir.

Sağlık hizmetlerinin devlet tarafından Ulusal Sağlık Sistemi(NHS) aracılığı ile ücretsiz olarak sunulduğu Birleşik Krallık'ta; estetik, göz, diş, obezite, üreme sağlığı gibi branşlarda sağlık hizmetleri ücretli olup, ücret alınmayan diğer hizmetlerde is uzun bekleme süreleri bölge insanını yurtdışından sağlık hizmetleri alma arayışına  yöneltmektedir. Bu anlamda, küresel sağlık hizmetlerinde tercih edilen ilk 10 ülke arasında yer alan Türkiye, deneyimli sağlık personeli, yüksek kalitesi ve uygun maliyeti ile sağlık hizmeti almak isteyen  İngilizlerin dikkatini çekmektedir.

Türkiye ile İngiltere'nin sağlık alanında, gerek kamu gerekse özel sektörden üst düzey temsilcilerini İstanbul'da buluşturmayı amaçlayan Sağlık İş Forumunun, iki ülkenin sağlık alanındaki iş birliğinin güçlendirilmesi açısından önemli fırsatlar sunması beklenmektedir.

Sayın Bakanımızın  teşrif edeceği böyle bir etkinliğin verimli geçmesini teminen; Derneğiniz tarafından etkinliğin ilgili üyelerinize duyurulması, sağlık turizmi ve diğer iş birliği alanlarında ilgililerinin katılımının teşvik edilmesi suretiyle Forum'a ülkemizden güçlü bir katılım sağlanması ve Forum'u destekleyenler arasında logonuzun kullanımı hususlarında iş birliği ve teyidinizi bekler, sağlıklı günler dileriz.

Daha fazla ve güncel bilgi için  burayı ziyaret edebilirsiniz.

Davetiye için burayı tıklayınız.

Kayıt ve sponsorluk bilgileri için yetkili acente :

Satur Organizasyon ve Turizm A.Ş

[email protected]   TEL:0212 272 61 06