Sağlık Turizminde Birleşik Krallık Fırsatı

06-12-2021

Türkiye ve Birleşik Krallık ortaklığında Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin (USHAŞ) organizasyonu ile “Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu” İstanbul’da başarılı bir şekilde gerçekleşti.

T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Tolunay’ın açılış konuşması ile başlayan foruma Sağlık Bakanlığı ile Birleşik Krallık’tan üst düzey hükümet yetkililerin yanı sıra her iki ülkenin kamu ve özel sektör temsilcileri de yatırım ve iş birliği fırsatlarını müzakere etmek için katıldı.USHAŞ Yönetim Kurulu Başkan V. ve Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya’da yaptıkları başarılı çalışmalardan örnekler sunarak bu etkinliğin  iki ülke açısından ne kadar önemli ve değerli olduğunu ortaya koydu.

Üst düzey sektör temsilcilerinin katıldığı Sağlık İş Forumu’na ADİSSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet SELVİ de katılım sağladı. Forumda  yaptığı konuşmada  “Dental sağlık turizminin önemi,her iki ülkenin de mevcut sağlık turizmi potansiyelinin çok yüksek olduğu,bu potansiyeli  daha ileriye taşımak ve yeni iş birliklerine zemin hazırlamak için ortamın çok elverişli olduğu” ile ilgili açıklamalarda bulundu.